СО УЛИЧНА ТЕПАЧКА РЕШАВАЛЕ КОЈ СПОРТ Е ПОСИЛЕН

Убиен светскиот шампион во кревање тегови, причината е бизарна

Рускиот кревач на тегови, Андреј Драхјов е убиен во улична тепачка со шампион во ММА, Анар Алакверанов во рускиот град Хабаровск.

Русинот Андреј Драхјов го загуби животот откако им подлегнал на повредите по тепачката со неговиот сонародник, Анар Алакверанов.
 
Тепачката се случила вчера наутро во центарот на градот Хабаровск, а до неа дошло откако двајцата борци се расправале кој спорт е подобар.
 
Откако не успеале да ја решат дилемата со зборови, одлучиле да се тепаат и така да видат кој спорт е посилен. 
 
ММА борецот Алкверанов лесно го совладал Драхјов, откако со удар во главата го легна на земја, му нанесе уште неколку удари кои се покажаа смртоносни за кревачот на тегови.
 
Драхјов починал на самото место, а Алакверанов е приведен и ќе одговара за убиство.

Eве ние ве сакаме, ве каниме да ни се придружите, ама за тоа ќе морате да се откажете од најсветото, од вашето „јас“ !?

повеќе

Доколку Нимиц нè разочара, Владата ќе биде исправена пред тешка дилема дали да стави помалку поволен предлог на референдум или да чека поповолен за да ги максимизира шансите референдумот да успее, но притоа и да ризикува губење на моментумот.

повеќе

Определуваќи се за европските вредности на демократијата се наоѓаме пред историска шанса која не треба и не смее да се пропушти не само во односите со Бугарија.

повеќе