Момент кој момчето ќе го памети цел живот

Убав гест на Ѓоковиќ, му подари рекет на едно момче во Тел Авив, реакцијата кажува колку му значи (ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ синоќа со 2-0 (7-6, 6-3) го победи Васек Поспишил и се пласираше во полуфиналето на турнирот во Тел Авив, а посебно внимание предизвика еден негов гест по мечот. 

Едно момче на трибините имаше транспарент со кој бараше рекет од Новак Ѓоковиќ. Србинот тоа го виде и по завршувањето на мечот му го даде рекетот со кој играше.
 
Емотивната реакција на момчето покажува колку му значи подарокот од Новак, момент на кој ќе се сеќава цел живот.

Ќутејќи - банализирамо. Банализирајќи - нормализирамо. Нормализирајќи - дозвољуемо пред очи да ни се повампируа фашизмот и нацизмот.

повеќе

Самата идеја на странските директни инвестиции е да донесе нови вработувања со повисоки плати кои треба да ги исплаќа странскиот инвеститор.

повеќе

Треба да се размисли за тоа дека сите предлози и промени кои доаѓаат од Брисел, не можат ефикасно да се применат и во Македонија и да се дејствува во правец на благосостојба на граѓаните, а не само на профитите.

повеќе