Легендарниот Томи крена уште еден пехар

Томи Стефановски победи на мастерс во Кипар

Легендата на македонското маратонско пливање, Томи Стефановски се потсети како е да се победи на меѓународно натпреварување откако го освои првото место во Кипар.

Томи Стефановски го освои првото место на мастерсот во Кипар за пливачи на возраст од 45 до 49 години.
 
Трката беше во должина од 2,5 километри. Томи ја помина со најбрзо време покажувајќи дека и покрај годините се уште е во одлична форма.

ЕУ покажа дека не е во состојба да ги исполни ветувањата дадени пред скоро две децении во Солун и одлучи веќе да не се преправа.

повеќе

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе