Том Брејди се договори со Тампа Беј, легендарниот квотербек и на 42 години ќе има огромна плата

Брзо откако објави дека по 20 години ги напушта „патриотите“, познат е и новиот клуб на Том Брејди, тоа ќе биде Тампа Беј Баканирс. 

Според голем дел од американските медиуми, Тампа Беј победиле во трката по Том Брејди откако му понудиле годишна плата од 30 милиони долари иако квотербекот има 42 години.
 
Трансферот во Тампа Беј е нов момент во кариерата на Том Брејди кој 20 години помина во Њу Ингланд Патриотс со кои освои дури шест супербоула.
 

Наместо да седнат заедничи и оние од власта и оние од опозицијата и да се договорат околу стратегијата за борбата со најголемата опасност, тие мудруваат и кажуваат бајки.

повеќе

За жал во овие тешки времиња некои политичари се занимаваат и со вируски патриотизам: на корона не сме се обратиле мултилингвално.

повеќе

Кога кризата со коронавирусот ќе заврши, светот повеќе нема да биде ист, концептот на неолиберализмот ќе биде редизајниран.

повеќе