Том Брејди по 20 години ги напушта Њу Ингланд Патриотс

Легендарниот квотербек, Том Брејди соопшти дека заминува од Њу Ингланд Патриотс за кој играше 20 години и освои шест Супер Боула. 

42-годишниот Брејди од Њу Ингланд Патриотс беше драфтуван во 2000 година и таму остана 20 години помагајќи му на тимот да освои шест Супер Боула.
 
Тој донел одлука да си замине, но нема да ја заврши кариерата, ќе се пресели во друг клуб, се уште не е познато во кој.
 
„Петс нацијата секогаш ќе биде дел од мене, не знам што ми носи иднината. Но време е за мене да отворам ново поглавје во мојот живот и кариера“, вели Брејди.
 
„Иако мојата играчка кариера оди на друго место, ценам се што освоивме со тимот и благодарен сум му за се што ми овозможи“. 

Наместо да седнат заедничи и оние од власта и оние од опозицијата и да се договорат околу стратегијата за борбата со најголемата опасност, тие мудруваат и кажуваат бајки.

повеќе

За жал во овие тешки времиња некои политичари се занимаваат и со вируски патриотизам: на корона не сме се обратиле мултилингвално.

повеќе

Кога кризата со коронавирусот ќе заврши, светот повеќе нема да биде ист, концептот на неолиберализмот ќе биде редизајниран.

повеќе