Тежок пад на скијачот Форд, со хеликоптер веднаш беше пренесен во болница (ВИДЕО)

Непријатен момент се случи на велеслаломската трка на Светското првенство во Аделбоден, американскиот скијач Томи Форд имаше тежок пад по кој ја загубил и свеста. 

Пред самиот финиш на Томи Форд ја изгуби контролата и со голема брзина падна на главата. Организаторите веднаш реагираа и со хеликоптер беше пренесен во болница.
 
Последните информации велат дека се освестил кога го ставиле во хеликоптерот и неговата состојба е стабилна.
 

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе

Критичкото малцинство, на 2020 година не гледа само како на година која ја донесе вирусната пандемија, туку и како на година која донесе и еден друг вид на пандемија, онаа на КОВИД-авторитаризмот.

повеќе