Заборавија на фер-плејот

Тенисерки се степаа на меч во Лас Вегас поради банална причина, пресилно ѝ ја стиснала раката при спортскиот поздрав (ВИДЕО)

Мечот од ИТФ фјучерсот во Лас Вегас помеѓу Американката Алиша Паркс и Канаѓанката Катерина Себов заврши со мала физичка конфронтација, тенисерките тргнаа да се пресметаат поради банална причина и пресилно стискање на раката при спортскиот поздрав на крајот од дуелот.

Две млади тенисерки приредија сцени кои ретко се гледаат. На ИТФ фјучерсот во Лас Вегас, Американката Алиша Паркс имаше мала физичка конфротација со Канаѓанката Катерина Себов.

По крајот на натпреварот, кој заврши со победа на Себов со 2-0 во сетови (6-0, 7-6), двете тенисерки имаа спортски поздрав на мрежата. Но тука настана проблемот, наводно Канаѓанката пресилно ја стиснала раката на Американката, па Паркс тргна да се тепа со Себов.

За среќа судијата забележа дека има искри, па брзо се симна од столчето и ги раздвои. Потоа на теренот влегоа и луѓето од таборите на тенисерките и спречија поголем инцидент.

Интеграциите и буџетски субвенционираната економија и социјала се проектираните теми на кампањата на власта за претстојните избори.

повеќе

Третманот и плаќањето на работникот од кого зависи целиот производствен систем, треба да биде на прво место кај државата и работодавачот. 

повеќе

Дали верувате дека до ова дереџе се дојде за една ноќ, еден месец, една година? Вистината е дека години се потребни за таков пад.

повеќе