НХЛ

Тампа Беј го победи Далас и по втор пат во својата историја го освои Стенли Купот (ВИДЕО)

Хокеарите на Тампа Беј лајтинг се новите шампиони во НХЛ, тие со 2-0 го добија шестиот меч во финалната серија против Далас и го кренаа големиот трофеј. 

Со головите на Брејдон Поинт и Блејк Колмен, Тампа Беј синоќа дојде до четвртата победа против Далас во финалето и по втор пат во својата историја го освои Стенли Купот.
 

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе