Љубителите на боксот во екстаза

Тајсон Фјури следниот месец доаѓа во Скопје?!

Светскиот шампион во бокс во тешка категорија, Тајсон Фјури би можел следниот месец да дојде во посета на Скопје како гостин на 11-от конгрес на Интернационалната ромска Унија.

Тајсон Фјури изминатиов викенд се врати на тронот, доминираше против Дионтеј Вајлдер, на убедлив начин со технички нокаут во седмата рунда дојде до победа и по втор пат стана шампион во тешка категорија.

Само неколку дена по фантастичната борба во Лас Вегас, се шпекулира дека Тајсон Фјури би можел следниот месец да дојде во посета на Скопје.

Од 26. до 29. март, главниот град на Македонија ќе биде домаќин на 11-от конгрес на Интернационалната ромска Унија (ИРУ) и како што пренесува порталот Рома Тајмс, многу лесно може да се случи боксерот да биде гостин на конгресот.

Во моментов се водат преговори со ПР службата на Тајсон Фјури, и доколку „Кралот на ромите“ нема поважна активност во тој период, ќе пристигне во нашата земја.

Ако идниот премиер биде македонски Албанец и ако успее сите граѓани на Македонија да се поклонуваат под едно знаме, тогаш – зошто да не!

повеќе

Стана премногу вообичаено да се слушнат повици за брза и сериозна одмазда како одговор на недокажани престапи на говорот и мислата, велат Ноам Чомски, Џ.К. Роулинг и 150 други интелектуалци во отворено писмо до јавноста.

повеќе

Додека повеќето земји во светот се соочуваа со двојна, здравствена и економска криза, Косово преминуваше во тројна криза заради политичките случувања.

повеќе