По големата победа над Вајлдер

Тајсон Фјури: Кралот се врати на тронот!

Тајсон Фјури доминираше во рингот против Дионтеј Вајлдер и на убедлив начин со технички нокаут во седмата рунда дојде до победа и шампионската титула. 

Тајсон Фјури се врати на врвот, по втор пат е шампион во тешка категорија откако го доби големиот меч против Вајлдер.
 
„Големи честитки за Дионтеј Вајлдер, тој покажа срце на шампион. Стана и се бореше до седмата рунда. Тој е воин, ќе се врати и повторно ќе биде шампион. Но кралот се врати на тронот“, изјави Тајсон Фјури по мечот.
 

Најголемата закана од оружје засновано на ВИ не доаѓа од поединечни земји. Заканата ќе дојде од недржавни актери.

повеќе

Потребно е неодложно формирање на државен фонд кој ќе овозможи во прв момент преживување во оваа ситуација...

повеќе

Во време кога пандемијата на коронавирусот и понатаму е вон контрола, најдобар економски исход на кој би можеле да се надеваме е рецесија која ќе биде подлабока од онаа со финансиската криза во 2008 година. 

повеќе