Хорор на Гудисон Парк

Страшна повреда на Андре Гомеш, Сон плачеше, другите се држеа за глава (ВИДЕО)

Резултатот од мечот меѓу Евертон и Тотнем е во сенка на страшната повреда на Андре Гомеш кој го скрши зглобот. 

Непријатни сцени на Гудисон Парк, Андре Гомеш заработи скршеница на зглобот и на носилки беше изнесен од теренот.
 
 
Сон стартуваше од зад грб врз Андре Гомеш и поради тоа добри црвен картон, но повторените сники покажаа дека фудбалерот на Евертон не е повреден директно од стартот на Кореецот, туку од лошиот пад.
 
 
Сон кога виде како изгледа повредата на Андре Гомеш почна да плаче, па дури и играчите на Евертон го тешеа.
 
Мечот меѓу Евертон и Тотнем заврши 1-1. Гостите водеа со 1-0 со погодок на Деле Али, изедначи Тосун во судиското продолжение.

Интеграциите и буџетски субвенционираната економија и социјала се проектираните теми на кампањата на власта за претстојните избори.

повеќе

Третманот и плаќањето на работникот од кого зависи целиот производствен систем, треба да биде на прво место кај државата и работодавачот. 

повеќе

Дали верувате дека до ова дереџе се дојде за една ноќ, еден месец, една година? Вистината е дека години се потребни за таков пад.

повеќе