Чудо како остана жив

Страшен судар на Грожан, болидот се преполови, Французинот беше во оган 20 секунди! (ВИДЕО)

Роман Грожан е инволвиран во страшен судар на ГН на Бахреин, Французинот беше во оган 20 секунди но за среќа нема посериозни повреди и првичните информации велат дека има само мали изгореници на рацете и зглобовите.

Првиот круг на трката во Бахреин донесе страшен судар. Роман Грожан по еден контакт се заби директно во заштитната ограда, болидот се распарчи на два дела и се запали. Французинот беше во оган 20 секунди, но за среќа нема посериозни повреди.

Од тимот на Хас брифираат дека тој поминал само со изгореници на рацете и зглобовите, но во знак на претпазливост е префрлен во болница на детални прегледи.

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе

Баталете ги овие глупости со Бугарија, а Османи нека си фати патот до Брисел да земе обрасци за членство во ЕЕО и нека ги пополнат брзо.

повеќе