МОТО ГП

Спектакуларен судар во Мото 3, чудо е како Ливио Лои стана и одеше по ова (ВИДЕО)

Најмалата категорија во мото шампионатот донесе нов спектакуларен судар, Белгиецот Ливио Лои за некое чудо помина само со скршена клучна коска

Голем инцидент во квалификациите за Мото 3 кој на крајот за среќа не заврши трагично.

Ливио Лои беше инволвиран во спектакуларен судир. Белгиецот налета на моторот на Габриел Родриго, полета како ракета во воздух и потоа силно тресна на асфалтот.

Но по некое чудо, тој веднаш стана и почна да оди. Сепак, 20 годишниот возач се здоби со повреда на клучната коска и ќе ја пропушти утрешната трка.

Еден проблем кај Трамп е тоа што му е опсесија да изгледа „силен".

повеќе

Меѓу најпосетените места во градот сѐ уште на прво место и меѓу главните мотиви поради кои доаѓаат туристите во Крушево е вечното почивалиште на Тоше Проески, спомен куќата изградена во чест на него, Манастирот Св. Преображение и многу други.

повеќе

„Москва се труди да протурка слика за себе како благонаклонет партнер и заштитник на сувереноста и на православното христијанство антитеза на Западот што 'цело време се меша таму кај што не му е местото'.

повеќе