Весникот Ле Парисиен ги има деталите

Шумахер пренесен во Париз со хеликоптер на „таен третман“

Од Франција пристигнува вест дека седумкратниот шампион во Формула 1, Михаел Шумахер попладнево бил пренесен во болница во Париз на таен третман.

Легендарниот Германец пред речиси шест години имаше тешка несреќа на скијањае на француските алпи, но фановите добиваат многу малку информации за неговата здравствена состојба.

Семејството на Михаел Шумахер не открива никакви детали, а ги опструира и сите обиди на медиумите да добијат некоја информација повеќе со закани за тужби. 

Вечерва од Франција пристигна вест дека седумкратниот шампион во Формула 1 попладнево бил примен во болница во Париз на „таен третман“. 

Ле Парисиен пишува дека Михаел Шумахер со хеликоптер од Швајцарија бил пренесен во Европската болница Жорж Помпиду каде ќе биде лекуван од докторот Филип Менаше, познат кардиолог. 

Весникот додава дека Германецот минатата пролет во два наврати бил донесен на третман во болницата,

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе