Освоија второ место на Европско првенство, но ја посрамотија нацијата

Секс скандал во турската таеквондо репрезентација

Репрезентативци на турскиот теаквондо тим предизвикаа секс скандал откако организирале оргија и објавиле фотографија на социјалните мрежи.

Членови на турскиот национален теаквондо тим имале оргија во хотелска соба и објавиле фотографија од настанот која предизвика голем скандал. 
 
Пет машки членови на репрезентацијата се забавувале со единствената девојка во националниот тим.
 
Фотографијата брзо стана хит на социјалните мрежи, па многу корисници побараа турските репрезентативци инволвирани во овој скандал да бидат казнети.
 
Сликата е направена за време на Европското првенство во Казан, Русија каде турската репрезентација заврши на второто место освојувајќи три златни медали, четири сребрени и два бронзени.
 
Наместо да бидат наградени за успехот, можно е да добијат казни поради секс скандалот.

Причината за загриженост не е дали ЕУ успева да создаде функционални и стабилни земји или не, туку тоа што ангажманот на ЕУ во регионот води кон губење на кредибилитетот на Унијата како меѓународен актер и кон неуспех на нејзината Заедничка надворешна и безбедносна политика.

повеќе

Зошто егзистирањето на Северна Македонија „во духот на Преспанскиот договор“ ќе значи фактичко постоење на една орвеловска држава?

повеќе

Како граѓани на независна и суверена Република Македонија веќе се навикнавме постојано да живееме во секојдневни тензии и стресови.

повеќе