Како никој да не ја гледа

Руската тениска ѕвезда Веснина се фрцка танцувајќи на плажа (ВИДЕО)

Руската тениска ѕвезда Елена Веснина евидентно ужива во својот постсезонски одмор на Малдивите. Таа на Инстаграм објави видео на кое се фрцка танцувајќи на плажа.

„Кога ви се допаѓа песната и сте сама на плажа“, напиша таа на руски јазик до видеото на кое танцува на мелодија од рускиот поп-пејач Дима Билан.

Изминатава недела Веснина објавува разни фотографии и видеа од тропската островска земја.

Веснина (31) последен пат се натпреваруваше на Елитниот ВТА трофеј Џухаи во Кина во почетокот на ноември, каде што претрпе два порази и беше исфрлена од турнирот во првата фаза.

Храбрите лидери можат да успеат со порака за надеж, отвореност и инклузивност и со промовирање на визија за напредок заснована на веродостојни реформи.

повеќе

Кога панаѓурот ќе помине, и кога наредното утро ќе се погледнете во огледало – сите работи што ве прават незадоволни од самите себеси и понатаму ќе бидат видливи: и изгледот, и навиките, и карактерот... Само идентитетот ќе ви го нема.

повеќе

Договорот помеѓу Република Македонија и Република Грција, доколку биде ратификуван, ќе влезе во аналите на историјата на дипломатијата.

повеќе