Како загревање за големиот турнир

Ролан Гарос распиша потерница по Новак Ѓоковиќ (ФОТО)

Во пресрет на вториот грен слем турнир оваа година, Ролан Гарос, организаторот се пошегува на сметка на рекетот број еден во моментов, Новак Ѓоковиќ.

Подготвувајќи се за турнирот, Новак Ѓоковиќ направи дупка на подот во теретатана во комплексот „Филип Шатрие“. На твојот твитер профил српскиот тенисер објави видео од настанот и напиша: „Денеска во теретаната пред тренингот користев медицинка (тешка топка) и силно ја удрив од подот. Како резултат на тоа тој пукна. Ролан Гарос простете ми!“.
Официјалниот профил на твитер на Ролан Гарос реши да се пошегува со Ѓоковиќ па распиша потерница.
 
„Дали сте го виделе овој човек? Име: Новак Ѓоковиќ. Последен пат виден: Теренот Филип Шатрие Баран: Поради правење хаос во теретаната на Ролан Гарос. Ве молиме пишете ни ако го видите овој човек“, стои во потерницата.

Вчера оправдано доминираше веста дека „Макрон ќе поддржи преговори за Македонија и Албанија ако ЕК препорача во март“.

повеќе

Албанија мора отворено да каже, дека обидите на Софија за асимилација на Македонците во Албанија како Бугари не се добрососедство, туку отворен напад.

повеќе

Перењето пари преку трансакции со недвижнини ги интегрира црните фондови во економијата, притоа обезбедувајќи сигурна инвестиција.

повеќе