АТП РАНГ ЛИСТА

Рафаел Надал е број еден

По три години Рафаел Надал повторно е на првото место на АТП ранг листата, Шпанецот го бутна Енди Мареј од врвот. 

Од денеска тенисот има нов лидер, Рафаел Надал повторно е на првото место на АТП ранг листата.
 
Поради лошата форма и повредите по кои пропушти неколку турнири Енди Мареј падна од првата позиција, а по одличната форма лидерското место го завзема Надал.
 
Британскиот тенисер сега е втор, а во топ десет место има и за Федерер, Вавринка, Ѓоковиќ, Зверев, Чилиќ, Тим, Димитров и Нишикори.
 
Кај дамите лидер е Плишкова, по неа следуваат Халеп, Мугуруза, Свитолина, Вознјацки, Кербер, Конта, Кузнецова, Венус Вилијамс и Радванска.
 

Eве ние ве сакаме, ве каниме да ни се придружите, ама за тоа ќе морате да се откажете од најсветото, од вашето „јас“ !?

повеќе

Доколку Нимиц нè разочара, Владата ќе биде исправена пред тешка дилема дали да стави помалку поволен предлог на референдум или да чека поповолен за да ги максимизира шансите референдумот да успее, но притоа и да ризикува губење на моментумот.

повеќе

Определуваќи се за европските вредности на демократијата се наоѓаме пред историска шанса која не треба и не смее да се пропушти не само во односите со Бугарија.

повеќе