Лутите ривали повторно во октагонот во 2020

Првиот човек на УФЦ најави нова борба помеѓу Мекгрeгор и Хабиб, еве што треба да се случи за да гледаме реванш

Конор Мекгрегор и Хабиб Нурмагомедов би можеле повторно да ги одмерат силите во 2020, но за тоа да се случи, Ирецот ќе треба да го победи Доналд Сероне а Руснот да биде подобар во пресметката со Тони Фергусон.

Конор Мегрегор против Хабиб Нурмагомедов беше најголемата борба во во историјата на УФЦ, па многумина со нетрпение чекаат реванш.

Првиот човек на УФЦ, Дејна Вајт вели дека реваншот би можел да се случи во 2020. Еден од условите е Ирецот да го побеид Доналд „Каубој“ Сероне а Руснот да биде подобар во пресметката со Тони Фергусон

„Доколку Конор успее да го совлада „Каубој“ и Хабиб го победи Тони, би можеле во скоро време да видиме раванш помеѓу Мекгрегор и Нурмагомедов“ - вели Дејна Вајт за БТ Спорт.

Конор Мегрегор на 18. јанури ќе се сретне со Доналд Сероне на УФЦ 246 во Лас Вегас, а Хабиб Нурмагомедов треба на 18. април во Њујорк да ги одмери силите со Тони Фергусон.

Време е за коренити промени на економскиот систем во Хрватска.

повеќе

Јавното здравје и економијата одат заедно и во време на пандемија, па затоа најдобриот начин да ѝ се помогне на економијата во оваа криза е ако се воведат адекватни рестрикции за пандемијата да се стави под контрола.

повеќе

Стопанската комора на Македонија со донесувањето на 4-тиот сет на мерки гледа остварување на ветеното дека Владата на РСМ и во услови на здравствено- економска криза ќе стои зад компаниите.

повеќе