Бокс

Пред мечот на Тајсон, кошаркарот Нејт Робинсон беше брутално нокаутиран во рингот (ВИДЕО)

36-годишниот Нејт Робинсон кошаркарската кариера ја замени со бокс и се чини дека погреши, доживеа тежок нокаут од јутјуберот Џејк Пол. 

Нејт Робинсон иако е висок само 175 сантиметри, трипати победуваше во НБА Ол Стар натпреварите за забивање. Тој ја заврши кошаркарската кариера и реши да се проба во боксот.
 
Но неговиот вчерашен меч не помина најдобро, Робинсон боксираше против 23-годишниот Џејк Пол кој е познат јутјубер но и професионален боксер.
 
Џејк Пол лесно го нокаутираше Нејт Робинсон, за него ова беше втора победа во професионалната боксерска кариера.
 
За шоуто да биде комплетно се погрижи и Снуп Дог кој ја имаше улогата на ко-коментатор, тој почна да пее молитвена песна кога Робинсон првпат падна на подот.

И сега вие замислете, на едно детенце од 6 години да му кажувате со авторитет на наставник дека не треба да се дефинира како машко или женско.

повеќе

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе