АТП финале

Познати се групите за завршниот турнир во Лондон

Извршена е ждрепката за турнирот во Лондон, осум тенисери ќе се борат за престижниот пехар. 

Од 10 до 17 ноември О2 Арената во Лондон ќе биде домаќин на завршниот АТП турнир. Денеска беше извршена ждрепката.
 
Осумте тенисери се поделени во две групи кои оваа година ќе се викаат „Андре Агаси“ и „Бјорн Борг“.
 
Во групата „Андре Агаси“ се Рафаел Надал, Данил Медведев, Стефанос Циципас и Александар Зверев.
 
Во групата „Борн Борг“ се Новак Ѓоковиќ, Роџер Федерер, Доминик Тим и Матео Беретини.
 

Постојат различни фактори кои влијаат на нивото на ризик кога станува збор за перење пари. Тоа може да биде од клиенти, региони, производи или ризик од финансиски инструменти. Разбирањето на овие ризици, како и факторите што придонесуваат, им овозможува на надлежните органи многу поефикасно да се заштитат од перење пари поврзано со корупција.

повеќе

Ако идниот премиер биде македонски Албанец и ако успее сите граѓани на Македонија да се поклонуваат под едно знаме, тогаш – зошто да не!

повеќе

Стана премногу вообичаено да се слушнат повици за брза и сериозна одмазда како одговор на недокажани престапи на говорот и мислата, велат Ноам Чомски, Џ.К. Роулинг и 150 други интелектуалци во отворено писмо до јавноста.

повеќе