Почна судењето на Новак Ѓоковиќ (ВИДЕО ВО ЖИВО)

Во Мелбурн почна судењето на тенисерот број еден во светот Новак Ѓоковиќ, на кое се решава дали тој од понеделник ќе игра на Австралија опен или ќе биде депортиран од земјата. Австралискиот Федерален суд врши директен пренос од судењето.

Објавено

Сабота, Јануари 15, 2022 - 23:42

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе

Наспроти сесловенскиот и општоевропскиот карактер на нивната дејност, Кирил и Методиј станале објект на присвојувања уште од средниот век.

повеќе

За пишувањата на Хари Костов за проблемите на државата – ако компетентен човек зборува за нефункционирањето на правната држава, кое има директен одраз врз економијата, не може тоа да се заврши со охридскиот уличен жаргон.

повеќе