Тажна вест од Струмица

Почина поранешен македонски одбојкарски репрезентативец

Тажна вест ја потресе Струмица, почина 32-годишниот одбојкар Дени Стојчев. 

Тажна вест за струмичката одбојка, денеска почина Дени Стојчев, поранешен одбојкар на Џио Струмица и на македонската репрезентација во помлади категории.
 
Тој играше на позицијата либеро во кадетската и во јуниорската репрезентација на Македонија, а за неговиот матичен клуб, Џио Струмица настапуваше до 2009 година.
 
Прераната смрт на младиот Дени Стојчев предизвика голема тага и неверување во неговиот град и пошироката одбојкарска јавност во Македонија.

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе

Се поставува прашањето, дали треба да се жртвува слободата за сметка на жртвите кои се последица од вирусот, кој не можеме да го спречиме освен со строги санкции и мерки?

повеќе