За среќа сите поминаа без повреди

Патеката во Поконо е баксузна, нов страшен судир во Индикар (ВИДЕО)

Трката од Индикар серијата во Поконо донесе нов страшен судир, неколку болиди беа искршени, еден дури и се запали, но за среќа сите пилоти поминаа без повреди.

Патеката во Поконо се чини дека е малерозна. Во 2015 почина Џастин Вилсон откако остатоци од болид по еден судар завршија во неговата глава.

Минатата година, Роберт Викенс заврши во болница со тешки повреди, а трката и оваа година беше одбележана од голем судар.

Уште во првиот круг дојде до контакт помеѓу Сато, Роси и Рајан Хантер, а на болидите кои не можеа да се контролираат налетаа Розенквист и Хинчклифт.

Болидот на Сато заврши превртен и запален, но за среќа сите пилоти поминаа без повреди.

Минхенската безбедносна конференција, која со децении служеше како силен симбол на силата на западното сојузништво, оваа година покажа дека јазот меѓу сојузниците е поголем од кога и да е.

повеќе

Време е да се почне да се размислува што може да значи тоа.

повеќе

Ако сте скијач или бордер, зима, планина, снег, сонце и чист воздух веднаш ве асоцираат на авантура и хедонизам. Физичка активност, радост и умствено опуштање.

повеќе