Официјално: Том Брејди потпиша за Тампа Беј

Најавите се остварија, легендарниот Том Брејди е нов квотербек на Тампа Беј Баканирс 

42-годишниот Брејди преку својот инстаграм профил потврди дека ставил потпис на договор со Тампа Беј.
 
Тој замина од Њу Ингланд Патриотс каде помина дури 20 години од кариерата и освои шест супербоула.
 
Според „ЕСПН“, договорот на Брејди со Тампа Беј е на две години, а ќе заработува околу 30 милиони долари по сезона.
 

Наместо да седнат заедничи и оние од власта и оние од опозицијата и да се договорат околу стратегијата за борбата со најголемата опасност, тие мудруваат и кажуваат бајки.

повеќе

За жал во овие тешки времиња некои политичари се занимаваат и со вируски патриотизам: на корона не сме се обратиле мултилингвално.

повеќе

Кога кризата со коронавирусот ќе заврши, светот повеќе нема да биде ист, концептот на неолиберализмот ќе биде редизајниран.

повеќе