Европска сребрена лига

Одбојкарите загубија од Финска, нема финале во Европската сребрена лига

Македонската одбојкарска репрезентација не успеа да се пласира во финалето од Европската сребрена лига откако загуби во полуфиналето од Финска со 3-1. 

Финците го добија првиот сет со 25-22, следуваше одговор на нашите одбојкари кои го добија вториот сет со 25-20 и израмнија на 1-1.
 
Но во следните два сета Македонија одигра очајно, Финците ги добија со 25-18 и 25-16 и победија со 3-1.
 
Македонија во борба за третото место ќе игра со поразениот од дуелот меѓу Романија и Унгарија.

Безбедноста, енергијата и миграцијата се три приоритети со најголема важност за британските граѓани, така што тие се на и на самиот врв на мојата агенда. Затоа патувам за Прага на средбата со европските лидери.

повеќе

Камбаните бијат поради нашата некадарна дипломатија, која е професионално  одговорна за дебаклот со Договорот со Бугарија, а пред тоа за Преспанскиот договор.

повеќе

На 6 октомври 1946 година почна носењето на моштите на Гоце Делчев од Софија во Скопје, столицата на слободна Македонија.

повеќе