Медитерански игри

Одбојкарите со пораз од Италија го завршија настапот на Медитеранските игри

Машката одбојкарска репрезентација загуби од Италија со 3-0 (25-19, 25-16, 25-23) и го заврши настапот на Медитеранските игри. 

Македонските одбојкари одиграа рамноправно само во последниот сет, но и тоа не беше доволно за да се избегне убедлив пораз.
 
Капитенот Никола Ѓорѓиев беше најефикасен со 13 поени, Милев освои 7, Савовски 6, Маџунков 5, Костиќ 4, Илиев и Ѓорѓи Ѓорѓиев завршија со по 3, а шанса доби и Стефан Алексов, кој забележа 1 поен.
 
Претходно нашите одбојкари загубија од Египет и како последни во групата А го завршија настапот на Медитеранските игри.

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе

Иако е важно да бараме решенија за нашата заедничка историја и да се обидеме да ги разликуваме фактите од пропагандата, зарем не е исто така важно да научиме да живееме заедно и покрај нашите различни и силно политизирани гледишта?

повеќе

Нашето општество е социјално неправедно, а социјалната неправда е, и ќе биде погубна.

повеќе