Одбојкарите пречекани со трубите на Агушеви (ВИДЕО)

Со двете победи кои ги остварија на Европското првенство и пожртвуваната игра за националниот дрес одбојкарите ги освоија македонските фанови. 

Одбојкарската репрезентација на Македонија денеска се врати во Скопје откако го заврши настапот на Европското првенство.
 
Иако не се пласиравме во осминафиналето, одбојкарите имаа убав пречек во Скопје. Беа пречекани со трубите на оркестарот „Џамбо Агушеви“ кои им ја отсвиреа и неофицијалната химна „Бисер Балкански“ која често ја пееа во Словенија.
 

Сѐ додека Македонија ја претставуваат „политички најподобните" ќе тонеме длабоко и уште повеќе ќе се раслојуваме.

повеќе

По определувањето на мерката ефективен притвор, притворениот раководен функционер не може да издава полноважни правни акти, меѓу другото, и поради фактот што го нема службениот печат.

повеќе

Вината за недобивањето на датум за преговори треба да ја барате во вас и вашите соработници и коалициски партнери.

повеќе