Лига на шампиони одбојка

Одбојкарите на Струмица Никоб го добија првиот противник во Лигата на шампионите

Македонскиот шампион, екипата на Струмица Никоб се првиот наш учесник во одбојкарската Лига на шампиони, за прв противник ќе го имаат Динамо Апелдрон од Холандија. 

Денеска во седиштето на ЦЕВ во Луксембург се одржа ждрепката за европските натпреварувања во одбојка, Македонија свој претставник има во ОК Струмица Никоб.
 
Струмичани за прв противник во Лигата на шампионите го добија тимот на Динамо Апелдрон кој е шампион на Холандија во последните две сезони.
 
Доколку Струмица Никоб излезе како победник, ќе игра против Бенфика од Португалија, во случај на пораз ќе се пресели во Купот на ЦЕВ каде ќе игра против екипата на Мурса Осјек од Хрватска.
 
Првиот меч против Динамо Апелдрон се игра во „Сала Парк“ во Струмица на некој датум од 20 до 22 септември, реваншот е седум дена подоцна во Холандија.
 

Одлучната изборна победа на италијанската десница овозможува нејзиниот лидер да биде првата жена премиер во Италија и прва која тврди дека недвосмислено има постфашистичко потекло.

повеќе

Нов фронт за работа на градежните фирми на веќе изградените згради (и куќи) треба да биде топлинската изолација.

повеќе

Во Македонија не постои никаква забрана за конверзиона терапија, а лиценцираните психолози што може да се јават како спроведувачи или наведувачи на ваква „терапија“, за жал, не сносат никакви последици.

повеќе