Нова убедлива победа на Лина Ѓорческа во Белград

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа дојде до уште еден убедлив триумф на Источно-европскиот шампионат во Белград. 

Овој пат Лина ја декласираше турската тенисерка Чемре Анил со 6-1 и 6-1, со што ја запиша третата победа.
 
Утре Ѓорческа во последното коло од групната фаза игра против бугарската тенисерка Викторија Томова која е рангирана на 130 место на ВТА листата.
 
Без разлика на исходот од тој меч, Лина веќе обезбеди место во следната фаза на турнирот.

Пост-ковид училиштето е иднината што ни се случува сега. За само еден миг, таа со себе ги донесе најголемите предзвици со кои се соочува човештвото на овој век.

повеќе

Информацијата дека коронавирусот може да се пренесe преку допир со готовина, дополнително ги мотивираше луѓето да се ослободат од банкнотите. 

повеќе

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе