АТП Мастерс Париз

Ништо од спектакуларно финале, Надал го предаде мечот со Шаповалов

Нема да гледаме финале во Париз меѓу Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал откако Шпанецот го предаде полуфиналниот дуел со Денис Шаповалов. 

Шаповалов без борба се пласира во финалето на мастерс турнирот во Париз откако Надал поради болки во стомакот го предаде мечот.
 
„Се работи за истегнување на стомачен мускул. Не сакам да ризикувам за да не се влоши состојбата, одлучив да го предадам мечот“, изјави Надал.
 
Шаповалов во финалето ќе игра против Ѓоковиќ кој претходно го совлада Димитров со 2-0 во сетови.

Интеграциите и буџетски субвенционираната економија и социјала се проектираните теми на кампањата на власта за претстојните избори.

повеќе

Третманот и плаќањето на работникот од кого зависи целиот производствен систем, треба да биде на прво место кај државата и работодавачот. 

повеќе

Дали верувате дека до ова дереџе се дојде за една ноќ, еден месец, една година? Вистината е дека години се потребни за таков пад.

повеќе