АТП Мастерс Париз

Ништо од спектакуларно финале, Надал го предаде мечот со Шаповалов

Нема да гледаме финале во Париз меѓу Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал откако Шпанецот го предаде полуфиналниот дуел со Денис Шаповалов. 

Шаповалов без борба се пласира во финалето на мастерс турнирот во Париз откако Надал поради болки во стомакот го предаде мечот.
 
„Се работи за истегнување на стомачен мускул. Не сакам да ризикувам за да не се влоши состојбата, одлучив да го предадам мечот“, изјави Надал.
 
Шаповалов во финалето ќе игра против Ѓоковиќ кој претходно го совлада Димитров со 2-0 во сетови.

„Новото нормално“ неизбежно со себе ќе носи неизвесност и страв бидејќи заканата од вирусот наѕира во позадина и не може да се искорени.

повеќе

„Шарената револуција“ беше енергија и граѓански порив за промени. Малку застранивме.

повеќе