Формула 1

Нико Розберг најбрз во квалификациите за Абу Даби (ФОТО)

Возачот на Мерцедес, Нико Розберг оствари најдобро време на денешните квалификации за утрешната трка за големата награда на Абу Даби.

 
За Розберг ова е шеста последовна пол позиција во оваа сезона од Формула 1 шампионатот која ќе заврши со утрешнатапоследна трка
 

Актуелниот шампион Луис Хамилтон имаше второ најдобро време во квалифкаициите пред Раиконен, Перез, Рикардо, Ботас, Хулкенберг и пред Филипе од Вилијамс.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе