Мексико Опен

Неделата не беше лоша и за Надал, титула во Акапулко, 500 АТП поени и награда од над 370.000 долари

И Рафаел Надал оваа недела освои титула, Шпанецот триумфираше на Мексико Опен откако во финалето без многу проблеми го совлада Тејлор Фриц со 2-0 во сетови.

Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал успешно се загреаја пред почетокот на двата АТП 1000 мастерс турнири во САД (Индијан Велс и Мајами).

Србонот синоќа триумфираше во Дубаи, освои нови 500 АТП поени и над половина милион долари.

Недела не беше лоша и за рекетот број 2, Рафаел Надал учествуваше на Мексико Опен и стигна до титулата во Акапулко.

Шпанецот утрово во финалето лесно го совлада Тејлор Фрис со 2-0 во сетови. Па и тој освои 500 АТП поени и сосема солидна парична награда, на контото ќе му легнат 372.785 долари.

Во повеќето земји во развој, ковид-19 предизвикува економски ураган.

повеќе

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе