Барселона

Не можат во диско, па фудбалерите на Барса во автобус го славеа трофејот (ВИДЕО)

Барселона синоќа го победи Атлетик Билбао со 4-0 и го освои Купот на Шпанија, по мечот голема беше радоста на фудбалерите, но поради пандемијата на ковид-19 немаше каде да се прослави. 

Автобусот во кој се возеа ја имаше улогата на ноќен клуб, со светлосни ефекти и музика. Атмосферата беше одлична.

Во чест на Меѓународниот ден на трудот, вреди да се разгледа состојбата со работничките права во државата, да се направи краток осврт на изминатата година и да се согледа што може да се направи за да се насочат работите кон подобро.

повеќе

Таквиот вид на анахрон национал-романтизам, со речиси апологетски однос кон окупаторската политика на Бугарија во Втората светска војна, штетна е за хармонизација на односите на Балканот, пред сѐ на Бугарија со РСМ, но и со Србија.

повеќе

Некогаш да градиш на три континенти, а денес да не ја градиш сопствената држава.

повеќе