Швајцарецот уште еднаш ја покажа својата класа

Не е од оваа планета, магијата на Федерер која ги запали социјалните мрежи (ВИДЕО)

Роџер Федерер ги воодушеви тениските фанови со потегот кој го имаше на тренинг натпреварот со Диего Шварцман, Швајцарецот направи магија и еден прием каков шо не сме виделе во тенисот.

Популарниот Федекс се подготвува за прв настап на Ролан Гарос после четири години и со еден потег ги запали социјалните мрежи.

Швајцарецот на тренинг натпреварот со Диего Шварцман направи магија и еден прием каков што не сме виделе во тенисот. Па најголемиот дел од тениските фанови коментираат дека Роџер Фердерер не е оваа планета.

Кина му дава на регионот нова надеж додека сонот за ЕУ се распаѓа, вели Политико.

повеќе

Северна Македонија стана кандидат 9 години пред Албанија и нема ништо лошо побрзо и да оди напред.

повеќе

Сега, додека балканскиве политичари ќе шетаат низ духовноста како волови во свила - каде им се врвните интелектуалци што би внеле елеганција во совладување на споровите?

повеќе