Швајцарецот уште еднаш ја покажа својата класа

Не е од оваа планета, магијата на Федерер која ги запали социјалните мрежи (ВИДЕО)

Роџер Федерер ги воодушеви тениските фанови со потегот кој го имаше на тренинг натпреварот со Диего Шварцман, Швајцарецот направи магија и еден прием каков шо не сме виделе во тенисот.

Популарниот Федекс се подготвува за прв настап на Ролан Гарос после четири години и со еден потег ги запали социјалните мрежи.

Швајцарецот на тренинг натпреварот со Диего Шварцман направи магија и еден прием каков што не сме виделе во тенисот. Па најголемиот дел од тениските фанови коментираат дека Роџер Фердерер не е оваа планета.

Вчера оправдано доминираше веста дека „Макрон ќе поддржи преговори за Македонија и Албанија ако ЕК препорача во март“.

повеќе

Албанија мора отворено да каже, дека обидите на Софија за асимилација на Македонците во Албанија како Бугари не се добрососедство, туку отворен напад.

повеќе

Перењето пари преку трансакции со недвижнини ги интегрира црните фондови во економијата, притоа обезбедувајќи сигурна инвестиција.

повеќе