Тенисерот кој беше дел од „Адрија Тур“

Наместо во самоизолација, Зверев на забава со стотоци луѓе (ВИДЕО)

Александар Зверев кој беше дел од „Адрија Тур“ периодов треба да биде во самоизолација, но наместо тоа тој се забавува со стотици други луѓе. 

Германскиот тенисер беше негативен на тестот направен во Задар, но и покрај тоа треба да помине 14 дена во изолација како превенција да не се заразил во последните денови од турнирот. Пример таков беше случајот со Горан Иванишевиќ кој имаше два негативни теста, но подоцна беше позитивен.
 
Зверев дури и се извини на сите што ги ставил во ризик и вети дека ќе ги почитува препораките за самозиолација, но многу брзо ги погази тие зборови.
 
Тој заедно со стотина гости се забавуваше на приватна забава. Ваквиот негов непримерен потег е осуден од јавноста.

Време е за коренити промени на економскиот систем во Хрватска.

повеќе

Јавното здравје и економијата одат заедно и во време на пандемија, па затоа најдобриот начин да ѝ се помогне на економијата во оваа криза е ако се воведат адекватни рестрикции за пандемијата да се стави под контрола.

повеќе

Стопанската комора на Македонија со донесувањето на 4-тиот сет на мерки гледа остварување на ветеното дека Владата на РСМ и во услови на здравствено- економска криза ќе стои зад компаниите.

повеќе