Париз

Надал го победи Ѓоковиќ

Рафаел Надал синоќа во Париз го победи (6:2, 4:6, 6:2, 7:6) Новак Ѓоковиќ и се пласираше во полуфиналето на Ролан Гарос. Во полуфиналето Надал ќе се бори со Александер Зверев

Двајцата тенисери покажаа дека уште се најдобрите на светот без разлика на годините, покажувајќи фантастичен тенис, борбеност и подготвеност да се оди до крај.

 

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе