АТП Монте Карло

Надал фуриозно го почна настапот во Монте Карло

Рафаел Надал покажа моќ во својот прв меч во Монте Карло каде што ја брани титулата откако многу лесно со 2-0 во сетови го совалда Баутиста Агут.

Иако имаше солиден противник, Рафаел Надал со само два загубени гејма го помина Баутиста и се пласира во следната рунда во Монте Карло.
 
Шпанскиот тениски ас славеше идентично и во двата сета со 6-1 и 6-1.
 
Во следното коло Надал ќе игра против Григор Димитров кој со 2-0 во сетови беше подобар од Штруф.

Сегашниот изборен модел е причината и генераторот  на сите проблеми на општественото и политичпко уредување на Македонија.

повеќе

Кина му дава на регионот нова надеж додека сонот за ЕУ се распаѓа, вели Политико.

повеќе

Северна Македонија стана кандидат 9 години пред Албанија и нема ништо лошо побрзо и да оди напред.

повеќе