АТП Монте Карло

Надал е пресилен за Димитров, Шпанецот рутински до четвртфиналето

Рафаел Надал лесно, со 2-0 во сетови го совлада Григор Димитров и се пласира во следното коло на турнирот во Монте Карло.

Рафаел Надал без проблеми, за час и половина го доби мечот со Григор Димитров со само пет загубени гејма.
 
Бугарскиот тенисер пружи отпор во првиот сет но го загуби со 6-4, во вториот Надал му дозволи да освои само еден гејм, 6-1.
 
Во четвртфиналето бранителот на трофејот во Монте Карло ќе игра против Гуидо Пеља кој со 2-1 во сетови беше подобар од Италијанецот, Кечинато.
 
Останатите четвртфинални двојки се Ѓоковиќ Медведев, Лајовиќ - Сонего и Чориќ - Фоњини.

Рециклирањето можеби ни се чини како спас за природата, но најчесто е спасение само за нашата (валкана) совест.

повеќе

Културата на победништво од нашите епски и херојски денови тотално ги уназади овие општества во 20 век, вели Миљенко Јерговиќ во интервју за Бука.

повеќе

Запрашајте се, о, вие, бездарници анационални што направивте!

повеќе