Австралија опен

Надал без проблем го помина и второто коло на Австралија опен

Рафаел Надал без загубен сет го победи Германецот, Ханфман и се пласираше во третото коло од Австралија опен. 

Првите пречки на Австралија опен, Надал ги поминува лесно, овојпат беше подобар од германскиот тенисер Ханфман.
 
Надал победи во три сета со 6-2, 6-3 и 6-4.
 
Во следното коло Надал ќе игра со подобриот од дуелот меѓу Качанов и Бонци.
 
Победа од 3-0 славеше и српскиот тенисер Кецмановиќ кој требаше да игра со Ѓоковиќ во првото коло. 
 
Тој сега го победи Пол од САД со 7-6, 7-5 и 7-6.

Економската криза е лоша во сите сфери на живеењето, но од неа можеме и да научиме по нешто.

повеќе

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе

Наспроти сесловенскиот и општоевропскиот карактер на нивната дејност, Кирил и Методиј станале објект на присвојувања уште од средниот век.

повеќе