ЗОИ 2018

На Швајцарецот Беш му е досадно во Пјонгчанг па измисли нов начин за качување по ескалатор (ВИДЕО)

Лидерот на швајцарскиот тим во фристајл, Фабиан Беш стана хит на социјалните мрежи откако измисли нов начин за качување по ескалатор додека чека да му почнат обврските на Зимските Олимписки игри 

Фабиан Беш дури во недела ќе го има својот прв настап на ЗОИ, па Швајцарецот реши максимално да се забавува во слободното време. На социјалните мрежи има објавено неколку видеа како „тепа“ време во Пјонгчанг.

Тој особено привлече внимание откако измисли нов начин за качување по ескалатор, а прилично забавен е и начинот на кој имитира боб санкање.

Брисел не мора да има шпион во Кремљ за да дознае дека Москва ќе стори сè што може за да ја спречи Македонија да се приклучи во НАТО - не поради нејзиното стратегиско значење, туку поради симболичната вредност на потегот, вели политичкиот експерт Иван Крастев за Гардијан.

повеќе

Македонија не е единствената жртва на ваквото здодевно силеџиство на Грција. Грчката влада се расправа и со Албанија и со Турција, вели принцот Мајкл од Лихтенштајн.

повеќе

Нема законски пречки да се снима полициски службеник за време на вршење на должноста, иако полицијата се противи на тоа.

повеќе