На аукција ќе се продаваат вредни предмети во сопственост на Германецот

На Бекер не му помина „финтата“ со дипломатски имунитет, ќе мора да ги продава трофеите!

Борис Бекер сепак ќе мора да ги продава трофеиите за да покрие дел од долгот, легендарниот тенисер сакаше да се спаси со „финта" која сепак не му помина.

Судот од Лондон минатата година прогласи банкрот на Борис Бекер поради долг од неколку милиони кон банка. Пред неколку месеци требаше да се одржи аукција на која на продажба ќе беа ставени трофеи на трикратниот шампион на Вимблдон, но тој издејствува стопирање на процедурата откако стана аташе на Централноафриканската Република во Европската Унија.

Тој се правдаше дека има дипломатски имунитет кој го штити од банкрот во Велика Британија.

Очигледно правилата не се такви како што мислеше легендарниот тенисер, па Борис Бекер денеска го повлекол барањато за дипломатски имунитет.

Судот веднаш издал наредба процесот да продолжи и наскоро на акција ќе биде ставена колекција од трофеи и предмети вредна околу 200.000 фунти.

Што е потребно младите велешки занаетчии да не станат самоубиствени гемиџии, туку да ги тераат своите замисли напред.

повеќе

Брзата храна и газираните пијалоци се водечки причинители на прекумерна телесна тежина, која пак значително го намалува нашиот животен век и квалитет на живот.

повеќе

Процесот на проверка не треба да почне од правосудниот систем, туку од извршните претставници и членовите на парламентот, и тоа не само оние кои се на власт денес, туку и оние кои со години ја водеа земјата.

повеќе