Спектакуларен настап на Ирецот

Моќно враќање на Мекгрегор, го нокаутираше Каубој за 40 секунди и испиша историја! (ВИДЕО)

Спектакуларен настап на Конор Мекгрегор во првиот меч по поразот од Хабиб, ирскиот борец го нокаутираше Доналд Сероне Каубој за 40 секунди и направи нешто што на никој не му успеало досега во УФЦ. 

Конор Мекгрегор се врати, и тоа во голем стил, го нокаутираше Доналд Сероне Каубој за само 40 секунди и стана првиот борец во историјата на УФЦ кој успеал да победи со нокаут во три различни категории.
Мекгрегор уште од првата секунда тргна офанзивно, откако го промаши првиот удар, веднаш го удри Каубој со колено, а потоа имаше четири интересни удари со рамо. Следуваше удар со нога во глава кој беше пресуден, по што само со неколку удари во глава го дотолчи противникот.
 
Ова беше првата борба на Конор по поразот од Хабиб Нурмагомедов во легендарната битка која се одржа во октомври 2018.
 

ЕУ покажа дека не е во состојба да ги исполни ветувањата дадени пред скоро две децении во Солун и одлучи веќе да не се преправа.

повеќе

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе