Се водат преговори за голема борба во Њујорк

Мекгрегор пак извиси, Хабиб ќе биде предизвикан за титулата од Тони Фергусон!?

Хабиб Нурмагомедов ќе има нова битка во март или април, но тоа нема да биде реванш со Конор Мекгрегор, Русинот ќе биде предизвикан за титулата од Тони Фергусон.

Пресметката помеѓу Конор Мегрегор и Хабиб Нурмагомедов во Лас Вегас минатата година беше најголемата борба во историјата на УФЦ, и често се говори за реванш помеѓу лутите ривали.

Но очигледно тоа нема да се случи во блиска иднина. ЕСПН пренесе дека се водат преговори за Русинот да влезе во октагонот со Тони Фергусон. Борбата треба да се одржи во март или април следната година во Барклис Центар или Медисон Сквер Гарден во Њујорк.

Американецот не знае за пораз од 2012 година, има 12 победи во низа и ќе го предизвика Хабиб Нурмагомедов за титулата во лесна категорија.

ЕУ, свесна за демократскиот дефицит на земјите од Западниот Балкан (но и останатите, претежно економски проблеми), како да тежнее кон формирање блиски, но и специфични односи со овој регион, без полноправно членство.

повеќе

Нарушени се човековите права и слободи, нема владеење на правото и правосудството, кои треба да бидат основа на процесот.

повеќе

Поентата на глобализмот е максимално економско вмрежување во десетици економски сојузи на секоја држава.

повеќе