Австралија Опен

Медведев нареди 20 победи во низа и закажа финале против Ѓоковиќ на Австралија Опен

Данил Медведев се пласираша во финале на Австралија Опен, Русинов утринава го победи Стефанос Циципас со 3-0 во сетови (6-4, 6-2 и 7-5).

Данил Медведев ќе игра против Новак Ѓоковиќ за титулата во Мелбурн, Русинот се пласираше во финале откако со 3-0 (6-4, 6-2 и 7-5) во сетови го совлада Стефанос Циципас.

Четвртиот рекет одигра извонредно, доминираше практично на цел меч иако ја немаше поддршката од публиката.

Стефанос Циципас, кој беше прилично фрустриран во вториот сет и фрли шише со вода на теренот, најголем отпор пружи во третиот сет, имаше предност од 4-5 и можеше да го направи интересен мечот, но Данил Медведев веднаш го подигна нивото и не дозволи драма.

Целиот свет гледа на 2021 година како на година на заздравување на економијата.

повеќе

Не треба толку да се грижиме за тоа дали се искачуваме на табелата, туку повеќе треба да внимаваме на тоа дали навистина се справуваме, истражуваме и ги гониме оние кои се занимаваат со корупција.

повеќе

Потребно е да се провери дали имало наредба за следење врз Камчев.

повеќе