АТП Шангај

Медведев и Зверев ќе играат во финалето на турнирот во Шангај

Данил Медведев и Александар Зверев ќе се борат за трофејот во Шангај откако денеска успешно ги минаа полуфиналните пречки. 

Медведев во неизвесна борба но со 2-0 во сетови го победи Стефанос Циципас.
 
Првиот сет се играше во тајбрек 7-6(5) кој му припадна на Русинот, а вториот го доби со 7-5.
 
Медведев во финалето ќе игра против Александар Зверев кој беше поуспешен од Беретини.
 
Германскиот тенисер мечот го доби со 2-0 во сетови, 6-3 и 6-4.

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе

Во споредба со 2019 година, просечното време поминато на социјалните медиуми во 2020 година се зголеми за рекордни 100% на сите платформи.

повеќе

Ковид-19 може да нѐ научи битни лекции за животот - дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање рака и тапкање по грбот, туку во суштинската грижа за нивната добробит и здравје.

повеќе