Го чека долга пауза

Марк Маркез опериран по трет пат, интервенцијата траела дури 11 часа!

Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Марк Маркез денеска бил опериран по трет пат, интервенцијата траела дури 11 часа и се шпекулира со пауза од шест месеци.

Марк Маркез имаше тежок пад на првата трка од сезоната 2020, заработи фрактура на горниот дел на десната рака и мораше да биде опериран.

Сепак, следниот ден тој правеше склекови, докажуваше дека веднаш може да се врати на моторот и токму тоа го стори, се појави на втората трка во Херез.

Но ваквото коцкање се покажа како погрешно, тој ја оштети титаниумската плочка со која му беше санирана фрактурата и мораше одново да биде опериран.

Марк Маркез повеќе не се појави до крајот на сезоната а големи се шансите да го пропушти и почетокот на следната.

Неколку извори од Шпанија доцна вечерва пренесоа дека Марк Маркез бил опериран по трет пат, интервенцијата траела дури 11 часа.

Од таборот на Хонда и семејството Маркез се уште се немаат огласено, а медиумите шпекулираат дека возачот ќе паузира шест месеци.

И сега вие замислете, на едно детенце од 6 години да му кажувате со авторитет на наставник дека не треба да се дефинира како машко или женско.

повеќе

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе