Зависи од резултатот во последниот денешен меч

Македонија може уште вечерва да слави осминафинале

Македонската одбојкарска репрезентација ја победи Словенија со 3-1, но сè уште не сме пласнирани во осминафиналето, сега нашата судбина е во други раце.

Македонија го направи своето, победи на два натпревари, особено голем триумф беше денешниот против домаќинот Словенија. Сега сме многу блиску до осминафиналето, но сè уште не сме таму.
 
А можеме да се пласираме уште денеска, иако веројатноста за тоа не е голема. Ако во вечерашниот меч Белорусија ја совлада Турција, ние го добиваме билетот за осминафинале. Зад нас ќе останат Турција и Финска без разлика на резултатот од нивниот утрешен меч.
 
Ако Турција ја победи Белорусија, нашата судбина ќе се решава утре. Турците ќе треба утре да ја победат и Финска за ние да одиме во осминафиналето.

Сѐ додека Македонија ја претставуваат „политички најподобните" ќе тонеме длабоко и уште повеќе ќе се раслојуваме.

повеќе

По определувањето на мерката ефективен притвор, притворениот раководен функционер не може да издава полноважни правни акти, меѓу другото, и поради фактот што го нема службениот печат.

повеќе

Вината за недобивањето на датум за преговори треба да ја барате во вас и вашите соработници и коалициски партнери.

повеќе