Ден без никакви возбудувања

Маглата ги откажа петочните тренинзи во Нирбургринг, синот на Шумахер ќе почека за дебито во Формула 1

ГН на Ајфел започна со многу проблеми, маглата ги откажа петочните тренинзи во Нирбургринг па возачите со малку информации утре ќе ги возат квалификациите.

По седум години пауза, Нирбургринг се врати на календарот во Формула 1, но возачите денеска не излегоа на патеката. Маглата им направи проблеми, медицинскиот хеликоптер не можеше да полета па беа откажани и првиот и вториот слободен тренинг. 

Ваквиот развој на настаните носи многу прашалници кај возачите во пресрет на утрешните квалификации, а особено разочара двајца.

Еден од нив е Мик Шумахер, синот на легендарниот Михаел Шумахер. Младиот Германец требаше да седне зад воланот на Алфа Ромео, но сега ќе треба да чека друг викенд за деби во Формула 1.

СКСМ - комора на иднината, САП системите - иднина на македонскиот бизнис.

повеќе

Кусокот во глобалното производство на вакцини против КОВИД-19 може да се надомести доколку на производителите ширум светот им се даде пристап до потребната технологија и знаење. 

повеќе

Европа е решена да се ослободи од меката моќ на Москва (енергенсите), а и на дипломатско поле сака да и стави до знаење дека и за неа ќе има „црвени линии“. 

повеќе